Bütün insanlar doğaları gereği bilmek isterler.

GTA Mod Yükleme Aracı OpenIV Kullanımdan Kaldırıldı

566

GTA Mod Yükleme Aracı OpenIV Kullanımdan Kaldırıldı

GTA mod yükleme aracı olarak bilinen OpenIV, geliştiricisi tarafından tamamen kullanımdan kaldırıldı. OpenIV geliştiricilerinin bu durumla ilgili yaptıkları açıklamada GTA modlayıcı yazılımı kullanımdan kaldırmalarının ana nedeninin Take Two firmasından kendilerine gelen ihtarlar nedeniyle olduğu belirtildi.

OpenIV aracının geliştiricilerinden GooD-NTS tarafından oyunun Reddit forumuna yapılan açıklamada 5 Haziran 2017 tarihinde GTA yapımcısı Take Two tarafından kendilerine ihtarname gönderildiği belirtildi. Take Two tarafından gelen ihtarnamenin ana içeriğinin GTA mod aracının kullanımdan kaldırılmasının talep edildiği belirtilirken aynı zamanda ücüncü parti olarak işlev gören bu yazılımın oyunun güvenlik sistemini ve Take Two Interactive haklarını ihlal ettiğine yer verildiği belirtildi.

Good-NTS tarafından yapılan açıklamada bu konu için yasal haklarını kullanabilecekleri belirtilirken yaptıkları aracın tamamen kanunlar açısından yasal olduğu açıklandı. Ancak şimdilik bu durum için mahkemeye başvurmayacaklarının da altı çizildi. OpenIV gerçekten son derece güçlü bir araçtı. Kullanıcılar bu araç sayesinde küçük şeylerden tamamen yeni araçlara ya da silahlara kadar oyuna herşeyi ekleyebiliyordu. Take Two Interactive yaptığı açıklamada ise şirketin özel olarak hikaye modu için geliştirilen modları hedef almadıklarını ancak ne yazık ki OpenIV’in kullanıcıları rahatsız hedece ve çevrimiçi oyunlarını zarar uğratabilecek bazı zararlı yazılımlar içerdiğini duyurdu. Şirket ayrıca oyuncuları kötü etkilemeden topluluğun oyun modları geliştirmelerine her zaman açık olduklarını açıkladı.

Neden Kaldırıldı ?

Take-Two’nun yaptığı bu eylem kişisel oyuncu modlarını hedeflemiyor. Maalesef OpenIV, oyuncuları rahatsız ederek GTA Online deneyimine zarar veren bazı kötü amaçlı modlara(hile) izin veriyordu. Bu da oyuncularımızı olumsuz yönde etkiliyordu” dedi.”

Eğer bilgisayarınızda OpenIV varsa bu uygulamayı hala çalıştırabilirsiniz, ancak uygulamanın resmi web sayfası şu anda yükleme linki sunamıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.