Bütün insanlar doğaları gereği bilmek isterler.

Super Mario Run, Mart Ayında Android’e geliyor.

583

Geçtiğimiz aralık ayında iOS cihazları için çıkan Super Mario Run’ın Android sürümünün çıkış tarihi Nintendo’nun resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

iOS cihazlar için yayınlanan Super Mario Run’ı Android kullanıcıları büyük bir sabırsızlıkla bekliyordu. Oyun, geçtiğimiz haftalarda Google Play Store’da ön kayıt oluşturmak için yayınlanmıştı. Şimdi ise Nintendo, oyunun Android için çıkış tarihini resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

MarioRun

Nintendo’nun resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruya göre Super Mario Run, Android telefonlara önümüzdeki mart ayında geliyor. Kullanıcılar oyunu mart ayı içerisinde Google Play’den indirebilecek.

App Store’da ilk dört gününde 40 milyonluk indirme rakamına ulaşan Super Mario Run’ın Google Play sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Nintendo’nun anlaşmalı olarak bir süreliğine oyunu Apple’ın ürettiği akıllı telefonlara özel tutarak satışlarını arttırmada rol oynayabilmesi de mümkün. Durum geliştirmeden zorluğundan ziyade, reklam açısından bir geçiktirmeyse ve bu durum açıkça basına yansırsa Android kullanıcıları ciddi bir biçimde Nintendo’yu protesto edebilir. Sınırsız sürede oynamak için bile para vereceğimiz bir oyunun bu kadar beklenilmesi yine de mantıklı bir davranışmıdır bilemiyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.