2016’daki Favori Verimlilik Araçlarım

419

Daha verimli çalışmak için birçok yazılım ve web uygulaması deniyorum. 2016 yılında verimlilik araç kutusuna giren (alfabetik sıraya göre) yollarını bulmuş olanlar.

Basecamp

Ne işe yarıyor: Proje Yönetimi

Kendim ve ekibim için görevleri yönetmek için hala kullanıyorum.

Şimdi sürüm 3’te, Basecamp kullanımı kolay olmaya devam ediyor ve gereksiz yere karmaşık olmadan küçük takımları yönetmek için doğru miktarda özelliklerle birlikte geliyor.

 

ClipMenu

Ne işe yarıyor: Mac için Pano yöneticisi

Bir pano yöneticisi kullanmıyorsanız, ne eksik olduğunu bilmiyorsunuzdur. Dijital bir çalışan olarak, bu benim verimlilik aracı # 1 olabilir. Daha önceki bir Windows kullanıcısı olarak Ditto, seçtiğim pano yöneticimdi.

Mac için uygun değildir, bu nedenle birkaç alternatif denedikten sonra ClipMenu’ya yerleştim, çünkü Ditto’ya en çok benzemektedir. ClipMenu, kopyaladığınız son 20 şeyi saklar. Bağlamsal bir menü getirmek ve yapıştırmak istediğiniz öğeyi seçmek için CMD+SHIFT+V tuşlarına basmanız yeterlidir. Basit, ama oh çok kullanışlı!

 

Evernote

Ne işe yarıyor: Çok yönlü not alma uygulaması

Evernote, herhangi bir şeyi kaydetmenizi ve saklamanızı sağlayan bir not alma aracıdır. Toplantı notlarını almak, yapılacaklar listesini yapmak, nasıl oluşturulacağı ve genellikle daha sonra başvurmak isteyebileceğim herhangi bir şeyi kaydetmek için kullanıyorum.

Notlar ‘defterler’ şeklinde düzenlenebilir, böylece iş ve kişisel kullanımları ayrı tutmak kolaydır. İki cihaza kadar Evernote uygulamasını kullanmanızı sağlayan ücretsiz sürümü kullanıyorum. Elbette web sürümünü istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 

LICEcap

Ne işe yarıyor: Hareketli GIF oluşturmak için kullanımı kolay yazılım

LICEcap, masaüstünüzde görüntülenen herhangi bir şeyden hareketli GIFler oluşturmak için çok basit bir araçtır. LICEcap penceresini kaydedilecek alanın üzerine yerleştirip ‘Kayıt’ seçeneğini tıklayın.

Mobil uygulama etkileşimlerinin GIF’lerini oluşturmak için kullanıyorum. Uygulamayı QuickTime veya Vysor’u kullanarak yansıtıyorum, LIScap penceresini yansıtılmış uygulamanın üzerine yerleştirip uygulamayı kullandıkça kaydedeceğim. Çok kullanışlı!

 

LightShot

Ne işe yarıyor: Masaüstünüzün ekran görüntülerini çekmek

Monosnap gibi daha zengin özelliklere sahip ekran görüntüleri araçları olmasına rağmen kendimi denedikten sonra Lightshot’a geri döndüğümü hissediyorum. Belki de CMD+SHIFT+9 kısayolu benim kas belleğine kaydedilir; Bununla birlikte, Lightshot’un ekran görüntüsünün mükemmel bir şekilde ihtiyaç duyduğu hizmetleri verdiğini fark ettim.

Ekran görüntülerini almak ve açıklama yapmak süper kolay ve bunları bir düğmeyi tıklatarak kolay paylaşmak için online olarak kaydedebilirsiniz.

 

SmallPdf

Ne işe yarıyor: PDF’leri dönüştürmek ve düzenlemek için çevrimiçi araçlar

PDF’ler için benim kullanımlarım oldukça basit, bu yüzden Adobe Acrobat gibi yazılımlara ihtiyacım yok. Bununla birlikte, düzenli olarak PDF’leri birleştirmeyi veya bölmeyi veya başka yollarla düzenlemem gerekir. Bu amaçlar için Smallpdf’ın ihtiyaçlarımı mükemmel şekilde karşıladığını görüyorum.

 

Vysor

Ne işe yarıyor: Android uygulamalarınızı bilgisayarınızdan yansıtma

Mobil bir ürün müdürü olarak telefonumdaki mobil uygulamaların ekran görüntülerini ve videolarını her zaman alıyorum. IOS uygulamaları için Quicktime Player ve Android uygulamaları için Vysor kullanıyorum. Vysor aslında telefonunuzu masaüstünüzden ayna ve hatta kontrol etmenizi sağlayan bir Chrome uygulamasıdır.

Ekran görüntüsü alma ücretsiz sürümü içeriyor, ancak bunun için sadece LightShot kullanıyorum. Uygulamanın 40 doları ücretli sürümü pop-up’ları devre dışı bırakıyor ve yüksek çözünürlük ve WiFi üzerinden bağlanma gibi bir dizi ek özelliği etkinleştiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku