Twitter, WordPress’e rakip oluyor

Twitter, WordPress’e rakip oluyor

25

Twitter’ın kullanıcılara uzun yazı yazma imkanı tanıyacak Twitter Makaleleri özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

140 karakter sınırını 2017’de 280’e çıkaran Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kullanıcılar, Twitter Makaleleri özelliği sayesinde daha uzun metinler yazabilecek.

Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Facebook’un rafa kaldırılan kripto para projesi hakkında açıklama yaptı. Diem projesinin zaman kaybı olduğunu belirten Dorsey, şirketi açık protokol kullanmadığı için eleştirdi. NFT avatar desteği ile gündeme gelen Twitter, bu kez farklı bir özellik ile karşımıza çıktı.

Twitter Makaleleri özelliği yakında kullanıcılara sunulacak

Tersine mühendislik yaparak uygulamalardaki yenilikleri ortaya çıkaran Jane Wong, Twitter’ın uzun metinler için hazırladığı özelliği paylaştı. Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde “Bir Twitter Makalesi Oluştur” metni yer alıyor.

2020’de yazılan sıralı Tweetlerin düzenli bir şekilde görünmesine olanak sağlayan Threads özelliği aktif edildi. Threads özelliği, her ne kadar uzun yazılar için uygun olsa da 280 karakter sınırı nedeniyle birçok kişi tarafından eleştiriliyordu. Kullanıcıların şikayetlerini göz önünde bulunduran şirket, nihayet yeni özellik üzerine çalışmaya başladı.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını açıkladı. Analistler, şirketin Medium ve WordPress gibi platformlara rakip olmak için böyle bir özelliğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Twitter’ın uzun yazı ile kullanıcıların gelir elde etmesini sağlayacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunulan Süper Takip özelliğine uzun yazıları ücretli olarak okuma seçeneği gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku