Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

78

Instagram, kullanıcılarına sunacağı birkaç yeni özellik üzerinde çalışmalar yapan geliştirici ekip, gelecek olan özellikler arasında grup hikayeleri ve Reels için otomatik kaydırma özelliğinin de beraberinde geleceğini açıkladı.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, her geçen gün kullanıcılarına daha iyi özellikler sunmaya devam ediyor. Şirketin bu sefer sunmayı planladığı özellikler arasında Instagram, grup sohbetlerinden paylaşılabilecek olan grup hikayelerini de barındırıyor.Instagram’ın üzerinde çalıştığı bu özellik, daha öncesinde bir uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi tarafından açıklandı.

Instagram’a Özellikler Geliyor!

Paluzzi’nin yapmış olduğu açıklamalara göre grup hikayeleri’nde kaç tane grupta olduğunuzun bir önemi olmadığı vurgulanmakta. Öte yandan hikaye konulabilecek her grup ve bununla beraber platformdaki diğer kullanıcılarda kullanabilecek. Bunun yanı sıra Instagram’ın kullanıcılarına sunmayı planladığı yeni özellik paketi bununla da sınırlı kalmıyor.

Sosyal medya uygulaması Instagram’ın yakın tarihte kullanıcılarına sunmayı planladığı özellikler arasında Reels bölümüne de özellikler eklenecek. Firma, Reels bölümünde otomatik kaydırma özelliğini uygulamaya ekleyecek. Şu anda geliştirme aşamasında olan bu önemli özellik, Instagram’ın Hikayeler özelliğiyle de benzer algoritmaya sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar videoların bitiminde geçiş yapma zorluğunda kalmadan diğer bir videoyu rahatlıkla izleyebilecekler.

Bunların yanında Instagram, Direkt Mesaj kısmında da ince değişiklerde bulunacak. Bu değişikler arasında, Instagram Direkt Mesajlar’da arkadaşlarınızla sohbet ederken kullandığınız GIF’lerin tamamının bulunduğu bir sekmeye yer verilecek. Bu sekme sayesinde kullanıcılar, Direkt Mesaj kısmındaki çıkartmaları ve efektleri de sohbet ettiği kişilere gönderebilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku