Apple, Hindistan’da üretime başlıyor!

381

ABD başkanı Trump’ın fabrikalarını ABD’ye taşıması konusunda ısrarına rağmen Apple, ülke dışına yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket yakında Hindistan’da fabrika açıyor.

Geçen ay Apple’ın Hindistan’da yatırım yapacağı ile ilgili haberler gelmişti. Ülkede yatırım yapmak isteyen Apple’ın taleplerini karşılanınca Ocak ayında yapılan bir dizi toplantı sonunda anlaşmaya varıldı. Konu ile ilgili açıklama Hindistan Bilgi Teknolojileri Bakanından geldi.

Üretim Nisan ayında başlıyor

Bloomberg’in haberine göre Hindistan hükümeti Apple’a büyük vergi indirimleri de dahil bir çok kolaylığı sağladı. Bilgi Teknolojileri Bakanı Priyank Kharge, Apple’ın Nisan ayında Bangalore‘de üretime başlayacağını açıkladı.

Bangalore, Asya’nın Silikon Vadisi olarak biliniyor. Apple, burada üreteceği tüm cihazlar için iç pazarı hedef alacak. Kharge, şirketin daha sonra diğer üreticilerle de çalışmaya karar vermesi halinde hükümetin Apple’a yardım edeceğini söyledi.

 Apple, Hindistan pazarında söz sahibi olabilir

Hindistan, dünyanın en hızlı büyüyen telefon pazarlarından biri. 2020 yılında yaklaşık 750 milyon telefona ulaşması beklenen ülke pazarında Apple da söz sahibi olmak istiyor. Şu anda Apple ürünleri Hindistan halkı için çok pahalı.

Apple, geçen yıl sattığı 2.5 milyon iPhone ile Hindistan’da sadece % 2’likbir pazar payına sahip. Halkın genellikle ucuz ürünlere yöneldiği ülkede iPhone, en çok satılan 10. telefon durumunda. Apple’ın düşük maliyetle üretime başlaması ile birlikte pazar payı önemli ölçüde büyüyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku