Bilgisayar Ekranını Dokunmatik Yapma

3.741

Dokunmatik Ekrana Dönüştürme

Bilgisayar Ekranını Dokunmatiğe Dönüştüren Sensör. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde dokunmatik ekranlar vazgeçilmez bir hal almaya başlamıştır. Özellikle tabletler, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayar ve hibrit cihazlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Ancak tüm bu gelişmiş cihazlara rağmen vazgeçemediğiniz eski nesil bir bilgisayarınız var ise ve yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorsanız ne yazık ki dokunmatik ekranın olanaklarından yararlanmanız mümkün değildir. Dijital teknoloji mühendisleri tarafından geliştirilen AirBar isimli bir aygıt sizin standart özellikli ekranınızı aynen yeni nesil ekranlar gibi dokunmatik işlevi kazandırmaktadır. Bu geliştirilen cihaz dokunmatik özelliği olmayan monitör pazarında önemli bir açığı kapatacaktır.

 AirBar sensörü

AirBar sensörü

 

AirBar Sensörü

Bilgisayarınızın ekranını dokunmatik yapmak istiyorsanız önce AirBar isimli sensör sahibi oluyorsunuz ve anında ekranınız evrim geçirip dokunmatik özellikli oluyor. Nasıl mı uygulama oldukça kolay. Sahip olduğunuz AirBar sensörü eski nesil bilgisayar ekranının hemen alt bölümüne yerleştiriyorsunuz.  Bilgisayarınıza uygulama USB üzerinden oluyor. Yerleştirilen AirBar cihazı, ekran yüzeyinde görünmeyen bir ışık alanı oluşturuyor. Oluşturulan bu ışık alanı ile ekranın hangi bölgesine dokunulduğunu elektronoik algılayıcı sensörlerle algılayabiliyor. USB ile bilgisayara bağlı olan AirBar cihazı, ekran yüzeyinde algılanan bölgedeki istenen işlevi yerine getirebiliyor. Dokunmatik işlev kazandıran AirBar sensörün kurulabilmesi için servis desteği veya özel bir yazılıma ihtiyaç duyulmuyor. Sistem tak-çalıştır prensibiyle  yani USB soketine kablo takıldığı anda kullanıma hazır hale geliyor. Windows 7,8, 10 ve Chromebook için kullanılabilen cihazın Mac versiyonu üzerinde çalışmaların devam etmektedir. AirBar sensör  CES 2016’da tanıtımı yapılmış olup yıl içinde tüm dünyada teknoloji marketlerde satışa çıkması bekleniyor.

Cihazın web sitesi:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku