Birçok Kişinin Bilmediği 21 Facebook Tüyosu

639

Her gün hayatımızın içinde olan, hatta hayatımızı neredeyse orada yaşadığımız Facebook’ta daha karizmatik görünmek istemez misiniz? O zaman size birçok kişinin bilmediği 21 Facebook tüyosundan bahsedelim.

 1. Bir sayfadan ilgi alanınızla alakalı sadece üç gönderiyi kendi zaman tünelinizde paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınıza göre o türde içerikleri daha fazla görmeye başlayacaksınız.
 2. Eğer ilgilendiğiniz konuyla ilgili beş orijinal gönderi yazarsanız, bu konularla ilgili daha çok şey zaman tünelinize düşecektir. Örneğin, kedilerden bahsederseniz, sayfanız diğer insanların paylaştığı kedilerle dolmaya başlar.
 3. Güvenlik ayarlarınızı sıkı tutun ve birçok şeyi kapatın. En iyisi, insanların sizi arkadaş olarak eklemek yerine takip edebilmesi. Her gönderi için ayar yapmak mevcut. Paylaştığınız şeyi ailenizin görmesini istemiyorsanız, bunu da yapmak mümkün.
 4. Hakkında bölümü güncel ve herkese açık olsun. Bu sayede sektördeki kişiler ya da iş arkadaşlarınız sizi kolayca bulabilir.
 5. Arkadaşlarınızı listelemeyi unutmayın. Yakın arkadaşlarınızı “yakın arkadaş” bölümüne, diğerlerini “tanıdıklar” bölümüne ekleyebilirsiniz. Bu sayede özel hayatınız daha çok size kalır. Daha önemli kişilerden bildirim alırsınız.
 6. Listenizde ortak arkadaşınızın bulunmadığı ve kendi zaman tünelinde pek bir şey paylaşmayan biri varsa, o kişiyi silin.
 7. İlgilendiğiniz konulardaki paylaşımları beğenin, onlara yorum yapın ve hatta paylaşın. Bu sayede ilgi alanınıza giren şeyler daha çok karşınıza çıkacaktır.
 8. Görmek istemediğiniz gönderileri gizleyin. Mesela şiddet içerikli gönderileri sevmiyorsanız, hemen gizleyin. Bu sayede, bu tarz şeylerin karşınıza çıkmasını önlersiniz.
 9. Çok gereksiz paylaşımlarda bulunan ve çok gereksiz yazan kişileri takibi bırakın. Hala arkadaş listenizde olurlar, ancak paylaşımlarını görmezsiniz.
 10. Etkinlik sayfanızı ayda bir kez kontrol edin. Gitmeyeceklerinizi geri çevirin, kabul edeceklerinizi onaylayın. Bu sayede bu etkinlikler daha çok kişiye ulaşacaktır.
 11. Tüm Facebook ayarlarınızı yılda en az bir kere kontrol edin. Aynılar mı bakın. Özellikle mobil uygulamalar önemli. Uygulamayı silip baştan yüklediğinizde, uygulama fabrika ayarlarına dönecektir.
 12. Tüm güvenlik ayarlarınızı iki aşamalı hale getirin. Bunu yapan kişilerin hesaplarının çalınması düşük bir ihtimaldir.
 13. Eğer yeni arkadaşlar edinmek istiyorsanız, en az 10 herkese açık gönderi paylaşın. Bunlar genellikle ilgi alanlarınızla ilgili olsun. Sürekli selfi paylaşırsanız, insanlar arkadaşlık teklifinizi geri çevirir.
 14. Kimse izniniz olmadan Facebook sayfanızda bir şey paylaşamasın.
 15. En az 400 arkadaşınız olsun. Az arkadaşa sahip olmanız, insanların size önyargıyla yaklaşmasına sebep olur.
 16. Eğer 5000 arkadaşı olan biriyle arkadaş olacaksanız, en az 50 ortak arkadaşınız olsun. Nedeni, bu insanların arkadaş listesinin sınırına geldiğindendir. Tanıdık sayısı az olduğu sürece, arkadaşlık isteğinizi kabul etmek istemeyeceklerdir.
 17. Profillerini gezdiğiniz kişilerin paylaşımları ilginizi çekiyorsa, etkileşimde bulunun.
 18. Mobil uygulamanın lokasyonunuzu doğru gördüğünden emin olun. Bu sayede civardaki arkadaşlarınızı görebilir, onlara ulaşabilirsiniz.
 19. Gönderilerde kendi yorumlarınız haricinde, başkalarının yorumlarında da aktif olun. Bu, başka insanların düşüncelerini görmenizi ve bir şeyler öğrenmenizi sağlayacaktır.
 20. Sayfanızın sol kısmında, neyi görüp görmek istemediğinizi organize edebilirsiniz. Her bir ikona tıklayarak bu ayarı gerçekleştirmek mümkün.
 21. Paylaşımlarınızın içeriğinde bolluk olsun. Mesela bir anneyseniz, sürekli olarak çocuğunuzla ilgili ya da annelikle ilgili şeyler paylaşmayın. Gezi paylaşımlarına da el atın mesela. Ya da farklı ilgi alanlarına da yönelin. İnsanlara ne kadar farklı ilgi alanlarınız olduğunu gösterin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku