Google’dan şaşırtan YouTube açıklaması

295

Çok izlenen Youtuber’ların izleyicileriyle bulunduğu ve video hazırlamak için kullanabilecekleri son teknolojilerin sergilendiği VidCon dün başladı. YouTube’la ilgili paylaşılan rakamlar ise ağızları açık bıraktı!

Son yıllarda geçmişe nazaran çok daha popüler hale gelen YouTube’un CEO’su Susan Vojcicki, YouTube hakkında önemli veriler paylaştı. Vojcicki’nin paylaştığı rakamlar YouTube’un hızlı yükselişini gözler önüne serdi. Şirket CEO’sunun verdiği rakamlara göre video barındırma sitesinin aylık aktif kullanıcısı 1.5 milyarı geçti.

Bu rakamın, sadece YouTube’a giriş yaparak izleme yapan kişilerin sayısı olduğunu söyleyen Vojcicki, “Giriş yapmadan video izleyenlerin sayısı daha fazla kişiden oluşuyor. Belki şuan dünya nüfusunun üçte biri YouTube kullanıcısı” şeklinde konuştu.

YouTube’a erişimin en çok mobil platformlardan olduğunun altını çizen Vojcicki, buna rağmen Akıllı TV’lerin izlenme konusunda en hızlı yükselişi yakalayan platform olduğunu sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku