iOS 10.3 Güncellemesi Gelecek Mi?

517

Apple’ın iOS 10 güncellemeleri hız kesmeden devam ediyor. Apple’ın yeni nesil işletim sistemi olarak bildiğimiz iOS 10 işletim sistemi hem daha kararlı hale gelmesi hem de yeni özelliklerle zenginleştirilmesi için belli aralıklarla da güncelleme almaya devam ediyor.

Görünen o ki Apple’ın iOS 10 için yayınladığı tüm bu güncellemeler işletim sisteminin bir sonraki versiyonu olarak geleceği düşünülen iOS 11 serisine kadar da devam edecek gibi. Nitekim henüz çok kısa bir süre önce yayınlanmış olmasına rağmen iOS 10.2 sürümünün yeni versiyonu için beta süreçlerine de başlandı.

Tüm bunlarla beraber iOS 10 serisinin hangi sürümde sonlanacağı ise merak konusu olmaya başladı. Bu noktada en büyük iddia ise serinin son sürümünün iOS 10.3 olacağı yönünde.

Çıkışı Gecikecek Mi?

İlk olarak geçtiğimiz haftalarda yayınlanan haberlerle beraber iOS 10.3 sürümü için bazı iddialar ortaya atılmıştı. Özellikle Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen iddialarla beraber yeni işletim sistemi sürümünün Ocak ayı içerisinde bile test sürümlerinin ortaya çıkacağı gündeme gelmişti. Muhtemelen Apple’ın testlerine başladığı düşünülen yeni sürümün hakkında tiyatro ya da sinema modu olarak belirtilen yeni modun dışında şu ana kadar herhangi bir detayın paylaşılmaması ise kafaları karıştırdı.

Çok fazla gündeme gelmese de Apple’ın hazırlıklarını sürdüğü iddia edilen iOS 10.3 için bazı önemli detaylarda yeni sürümün çıkacağına kanıt oluşturuyor. Özellikle Apple’ın güncelleme deposu olarak bilinen beta güncellemelerinin indirildiği Apple Geliştirici Merkezi üzerinden sürekli yayınlanan yeni güncelleme dosyalarından birinde iOS 10.3 adının gözükmüş olması Apple’ın bu sürüm içinde çalışmalar yaptığını kanıtlıyor.

Güncelleme Özellikleri Belli Mi?

Apple’ın güncelleme dosyalarında 10.3 adının görüntülenmesi ile birlikte teknoloji devinin yeni sürüm ile ilgili ne gibi çalışmalar yaptığı daha çok merak edilmeye başlandı. Bu noktada her ne kadar çok merak edilse de henüz sinema modu adı verilen mod dışında Apple’ın yeni güncellemesi için detayların hala gizemini koruduğunu da bir kez daha belirtelim. Bunun yanında güncelleme dosyalarının linklerinde de iOS 10.3 sürümünün adının gözükmesi yeni güncelleme iddialarını da elbette ki güçlendirmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku