Sürekli Yazabilen 3D yazıcı

573

Sürekli yazdırma olanakları için plaka yığını besleme 3D yazıcı

Geçen hafta Stephan Schürmann, Kickstarter’da BlackBelt’i piyasaya sürdü. Bu 3D yazıcı, normal baskı yatağı yerine bir karbon fiber konveyör bandı sayesinde sürekli baskı yapılmasını sağladı. Şimdi Kore’nin Opencreators, her nesne için yeni bir platform oluşturan ve bir yığın halinde sürekli üretime izin veren bir 3B yazdırma sistemi için bir çok yönlü kampanya başlattı.

Opencreators BS210 fılamat filament yazıcının çarpıcı özelliği, her yeni baskı için birer birer yazıcıya beslenen temperli cam yapım plakalarının bulunduğu ABC Modülüdür. Bu, gözlem olmaksızın 24 saat boyunca doğrudan çalışabilecek durumda olan küçük ve sürekli üretim çalışmalarına izin verir.

Sağlam bir metal çerçeve ve düşük titreşimli, düşük gürültülü motorların kullanılması “titremeler” i kontrol altında tutarak gelişmiş baskı hassasiyeti ve hassaslığı için söylenir. Ve tescilli bir 360 SLP sensör modülü, yazdırma hataları riskini azalttığı söylenen düzgün bir boşluğun devam etmesine yardımcı olmak için aktif yapı plakasının ve memesinin yüzeyini gözler önüne seriyor.

Yazıcı, iki materyal ekstrüzyon kafasının farklı materyallerde nesneler üretebileceği Slide Parking Head adlı bir şeye sahiptir. Kompleks yapılar için destekler, örneğin çözünebilir bir materyalde basılabilir ve daha sonra suya batırıldığında çözülür.

210 x 210 x 250 mm (8.26 x 8.26 x 9.8 inç) yapı hacmi sınırları içinde, tabaka çözünürlüğü 50 ila 1,000 mikron ve saniyede 10 ila 150 mm arasında bir baskı hızı verilir.

BS210 şu anda, bir yazıcı, beş cam yapım plakası, beş baskı yatağı, bir kilogram PLA baskı makarası ve başka bir suda çözünür malzeme makarası için 2.899 ABD doları ile başlayan Kickstarter’da üretim fonları arıyor. Herkes plan yaparsa, gönderimin Eylül ayında başlaması bekleniyor. Kampanya adım video aşağıda görülebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku