Windows 10 İçin En Güzel Uygulamalar

761

Windows 10 İşletim sistemleri için birbirinden güzel çok kullanışlı işleri dahada basit hale getiren 10 Güzel uygulamayı sizler için sıralardık.

1-) Wunderlist


Önünde yapacak bir sürü işi olanlar ve bu işleri organize etmekte sıkıntı yaşayanlar, Wunderlist’ten yardım alabilir. Hatırlatıcı, bitiş tarihi ekleme gibi özellikleri bulunan Wunderlist, diğer platformlardaki uygulamalarıyla da eş zamanlı olarak çalışma imkanı sunuyor.

2-) Lightshot


Windows 10’un yerleşik ekran görüntüsü alma aracı oldukça iyi işlese de, Lightshot ile kullanıcılar aldıkları ekran görüntülerin üzerine hızlı biçimde not ekleyebiliyor. Uygulama, klavyedeki PrtScn tuşuna basılınca işleyecek biçimde de ayarlanabiliyor. Ücretsiz olması da Lightshot’ın cazibesini artırıyor.

3-) OneNote

Microsoft’un not alma uygulaması OneNote, kullanıcılarına geniş imkanlar sunuyor. Uygulama üzerinden kütüphaneye resim, yazı ve bağlantı eklenebiliyor. Kütüphaneye eklenen her şey bulutta eş zamanlanıyor. Böylelikle aranmaları ve paylaşılmaları kolaylaşıyor. Farklı platformlar üzerinden de notlara erişim imkanı sağlaması, OneNote’un kaliteli uygulamalar arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

4-) Franz


Günümüzde mesajlaşma servislerinin sayıları iyiden iyiye artmış durumda. İnsanlar aileleriyle, arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarıyla iletişimde bambaşka servisler kullanabiliyor. Franz popüler mesajlaşma servislerinin önemli kısmını kendi çatısı altında topluyor. Böylelikle kullanıcıların farklı servisler için bir sürü uygulama yüklemesine gerek kalmıyor.

5-) Tweeten


Twitter’ın kendi Windows 10 uygulaması oldukça kullanışlı olsa da, biraz fazla basit kalıyor. Daha gelişmiş bir çözüm arayanların imdadına TweetDeck’in web arayüzünü Windows 10’a uyarlayan Tweeten çıkıyor.

6-) Nextgen Reader


Çok haber okuyanlar için RSS okuyucusu olmazsa olmaz uygulamlar arasında bulunuyor. Nextgen Reader, Windows 10 üzerinde erişilebilen en iyi RSS okuyucusu olma niteliğini taşıyor. 14,50 TL karşılığında satın alınabilen uygulama, hem dokunmatik ekranla hem de klavye ve fareyle çok uyumlu biçimde çalışabiliyor. Çevrim dışı çalışma desteği, akışı masaüstüne sabitleme gibi özellikler de sunan Nextgen Reader ile olan bitenden haberdar olmamak zorlaşıyor.

7-) Plex


Fotoğraf ve video koleksiyonlarını düzenlemekten özel bir zevk alanlar için Plex indirilemeye değer uygulamalar arasında bulunuyor. Windows Mağaza’dan ücretsiz olarak indirilebilen Plex, bir medya merkezi oluşturuyor ve bu merkezdeki içeriklere başka cihazlar üzerinden de erişilebiliyor.

😎 VLC


VLC Media Player yıllardır en popüler video uygulamaları arasındaki yerini koruyor. Windows 10’da da “olmazsa olmaz” etiketini muhafaza eden uygulama, neredeyse tüm video formatlarını mükemmel biçimde oynatmayı başarıyor.

 

9-) Music Maker Jam

Herhangi bir enstrüman çalmamanız veya sesinizin iyi olmaması, müzik yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Music Maker Jam, üst düzey görselliğiyle katıldığınız partilerde insanları hayran bırakacak bir DJ performansı sergilemenize yardımcı olabilir.

10-) Adobe Photoshop Express

Windows 10’un yüklü gelen Fotoğraflar uygulaması hızlı düzenleme işlemleri için muhteşem. Ancak daha kapsamlı düzenlemeler yapmak isteyenlerin Adobe Photoshop Express’in özelliklerinden faydalanması gerekiyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku