Instagram İçin QR Kod Dönemi Başladı

110

Instagram, QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı. Instagram, QR kodu özelliği ile insanların özellikle işletmelere daha kolay bir şekilde erişmelerini sağlamayı hedefliyor.

Pandemi sonrası dünya genelinde daha fazla işletme tekrar kapılarını açmaya başlarken, Instagram QR kodu özelliği ile işletmelere Instagram kullananların yanı sıra kullanmayan insanlara da ulaşma imkanı sağlıyor. Böylelikle işletme hesabına ait QR kodunu okutarak işletmenin Instagram hesabına ulaşılabilecek ve bilgi alınabilecek.

Tüm Instagram kullanıcıları profil menüsünden kendi QR kodlarına erişebileceği gibi Instagram Stories kamerası, Instagram QR kod kamerası veya QR kod tarayabilen herhangi bir kamera ile diğer hesapların QR kodlarını tarayabilecek ve hesabı görüntüleyebilecek.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulamasına geçtiğimiz ay QR kod desteği gelmişti. Firma bu özelliği şu şekilde tanıtmıştı: “Yeni kişi eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Çok yakında, yeni biriyle tanıştığınızda QR kodunu tarayarak onu kişilerinize ekleyebileceksiniz. Artık telefon numaralarını tek tek girmeniz gerekmiyor.” İşte bu altyapı kısa süre önce yine Facebook’un sahibi olduğu Instagram platformuna da geldi. Herkes için aktif edildiği aktarılan QR kod altyapısı, kişilerin birbirlerini takip etmesini kolaylaştırıyor. Artık size özel üretilen QR kodu telefon kamerası ile taratan kişiler, hızlı şekilde IG profilinize gelebiliyor. Sürecin QR kod destekli her kamera uygulamasında çalıştığı aktarılıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku