YouTube’un deneysel uygulaması Uptime canlı yayınlanıyor

371

Uptime, arkadaşlarınızla videoları izlemek için YouTube deneysel uygulama, herkese açılıyor.

Yanıtlama ve yorum yaparken arkadaşlarınızla videoları izlemenizi sağlayan YouTube’un deneysel uygulaması Uptime şimdi tüm kullanıcılara açıldı. Uygulama, Google’ın iç kuluçka makinesi Alan 120’den bu yılın Mart ayında YouTube’u izlemeye yönelik daha etkileşimli ve sosyal bir yöntem test etme aracı olarak başlatıldı.

Bununla birlikte, başlangıçta onu kullanmaya davet edildi. Bu gereksinim birkaç gün önce düşürüldü.

YouTube videolarını kendi başınıza incelemek yerine arkadaşlarınızla sohbet bağlantıları veya sosyal paylaşım ağları üzerinden paylaşmak yerine Uptime, videolarınızı doğrudan kendi uygulamasında arkadaşlarınızla izlemenize izin verir. Arkadaşlar ya gerçek zamanlı olarak sizinle birlikte izleyebilir ya da izledikleri gibi oynatılan videolara başkalarının tepkilerini görmek için daha sonra katılabilirler; tek başınıza izlerken bile Uptime’a canlı ve etkileşimli bir his verin.

Örneğin, videoyu izlerken hafifçe vurduğunuz emoji – Facebook Canlı veya Twitter’ın Periskopu gibi diğer canlı video yayın servislerinden esinlenir. Gülen yüz, şaşkın surat, kalp gözleri, öfkeli yüz, pislik ve ağlayan surat var. Ayrıca “parıltılı” bırakmak için videoya dokunabilirsiniz, ancak bunlar yalnızca izlemekte olduğunuz kişilere gerçek zamanlı olarak gösterilir.

Uptime, bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, bir Facebook arkadaş bulma işlevi, müzik videoları izlemeyi destekleyen yeni özellikler de ekledi ve izlemek için şeyleri bulmayı kolaylaştırmak için ana ekranını değiştirdi.

Bununla birlikte, ortak bir izleme deneyimi sunma fikri, Uptime’ye özgü değildir. Tumblr’ın Cabana, Let’s Watch It, Fam ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi uygulamayla bu alana taşınan sıcak fikir du jour. Skype bile, bunun YouTube için destek ile başlayarak gelecekte tanıtmayı planladığı bir özellik olduğunu söyledi.

Uptime denemesi, şimdi, girişimci fikirli Google çalışanlarının yeni fikirler denemesi yapmasını sağlayan Google Alan 120’den ortaya çıkacak birkaç öğeden biridir. Program kişisel bir stilist uygulama Tailor, bir sesli mesajlaşma süpersoniği ve bir de Grasshopper’ı öğrenmek için bir program içeren diğer projeleri başlattı; Randevular adlı bir salon rezervasyon aracı olan başka bir uygulama henüz halka açılmadı.

Ancak, Alan 120 uygulamaları App Store’da Google adına göre markalanmaz veya tanıtım açısından Google çok fazla yardım sunmaz. Bunun yerine, bu uygulamalar genellikle her tür resmi başlatma ilanı dışında gazeteciler tarafından fark edildi.

Uptime, bu nedenle daha fazla kullanıcı kazanma şansına sahip değildi ve daha önce bunu denemek için bir davetiye yapılması gerektiği için. Davet kodu son bir hafta sessizce düşürüldü. Bu, herkesin şimdi uygulamayı indirebileceği ve kullanabileceği anlamına geliyor. Bu barikatlara rağmen, uygulama kısa süre içinde App Store grafiklerinde bir yere bulaşmayı başarmıştı – o zamandan beri düşen Eğlence kategorisinde # 403’ün zirvesindeydi. Bu etkileyici bir şey değil, ancak temel olarak başlatma öncesi modunda olan ve geniş açılmayan bir uygulama için, bu uygulamanın en üst sırada yer aldığını belirtmek gerekir.

Uptime, iOS App Store’da ücretsiz indirilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku