Chrome 59 Güncellemesi Yayınlandı.

303

Chrome 59 Güncellemesi Yayınlandı.

Google, Sayfaları Daha Hızlı Açan Chrome 59’u Android İçin Yayınladı!

Chrome’un sayfa hızlarını %10 ila %20 oranında artıracak yeni güncellemesi Android’de yayınlandı.Google’ın bir dönem aşırı RAM kullanımı ile tepkiler çeken tarayıcısı Google Chrome, kısa süre önce Mac, Windows ve Linux için Chrome 59 güncellemesini almıştı. Android cephesinde es geçilen güncelleme, Google’ın açıklamalarına göre bugün Android için de sunuldu.
Google, Nisan ayında Chrome için sayfa hızlarını %10 ila %20 arasında artıracak bir güncelleme getireceğini söylemişti. İşte bu beklenen güncelleme, Chrome 59 ile birlikte gelmiş oldu.
Google, Chrome 59’la beraber internet sayfalarını daha hızlı yükleyecek. Bunun için güncellenmiş bir JavaScript motoru ve daha az bellek kullanılıyor.

Bugün için dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı konumunda olan Chrome için yeni bir güncelleme yayınlandı. Özellikle hız geliştirmeleri ve materyal tasarımı alanında güçlenen yeni tarayıcının adı Chrome 59 olarak ortaya çıktı. Yenilenen Chrome ile kullanıcılar güncellemenin getirdiği performansı an ve an hissedebilecekler.

Takılma Ve Donmalar giderildi !

Özellikle JavaScript kullanan sayfalarda gezinirken daha önce yaşanan takılma ve donma sorunları Chrome 59 ile birlikte neredeyse sıfıra yakın hissedilecek.. Chrome’un V8 JavaScript motoru sayesinde bu tür sayfalarda rahat bir şekilde sörf edilebilmesi sağlanırken TurboFan bileşeni ile ise JavaScript uygulamalarını çalıştırma açısından bir adım daha ön planda olacak.

Chrome 59 tarayıcısı ile birlikte performans artışının ciddi anlamda hissedileceği belirtilirken bu güncellemeden en çok yararı Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar hissedecek. Masaüstü bilgisayar sistemlerinde ise JavaScript bulunan web sayfalarında yaklaşık olarak %5 ila 10 arasında bir performans artışı sağlanabilecek.

Yenilenen Chrome 59 ile birlikte bazı sayfalar artık daha az bellek tüketimi gösterecek. Google Chrome 59 tarayıcısının “Materyal Tasarım” özelliği ile “Ayarlar” sayfasında uygulanan ve daha sonra uygulamanın genişletilebileceği belirtilirken macOS sistemlerde Chrome 59 web tarayıcısı işletim sisteminin bildirim sistemini kullanmaya başlayacak.

Yeni Özellik Image Capture API

Chrome 59 tarayıcısı ile gelen bir diğer yenilik ise Image Capture API ile birlikte site geliştiricilerinin görüntü yakalarken kamera ayarlarının tamamına erişebilmelerine olanak sağlıyor.
Chrome 59’un Android için piyasaya sunulduğunu, ancak yeni sürümün önümüzdeki hafta boyunca Google Play’de kullanıma sunulacağını bildiren Google, özellikle RAM şikayetlerinin artmasının ardından Chrome’a birçok yeni özellik ekledi. Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısının böyle güzel güncellemelere ihtiyacı var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku