Instagram’a “Messenger’a Tıkla” Reklamları Geliyor!

398

Facebook “Messenger’a tıkla” reklamlarını Kasım ayında kendi platformunda piyasaya sürmüştü. Bu reklamlar artık Instagram’da da yerleştirme olarak yerini aldı.

Messenger’a reklamları getirdiğinden beri Facebook, reklamcılara platformu öne çıkararak reklamcılara daha fazla değer vermek için çabalıyor.ve yeni özellikler geliştiriyor. Facebook’un bu konuda söylediği gibi:

“İnsanların Messenger üzerinden işletmelerle iletişime geçmesi ve işletmeler keşfetmesi için yeni yollar yaratıyoruz.”

Messenger reklamları, işletmelerle diyaloğa girmenizi sağlayan bir yol olarak başlamıştı ve buna ek olarak Instagram’daki Messenger’a tıkla yerleştirmesi, bu reklamların tamamlayıcısı olarak geldi. Bu model, Instagram’da yeni insanlara erişmenizi ve onlarla Messenger üzerinden konuşabilmenizi sağlıyor. Ne de olsa Facebook’un planları kullanıcıların ve işletmelerin Messenger üzerinden konuşmalarını destekleyerek daha sonrasında bu platformdan gelir elde etmek üzerine.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku