Iphone Bataryalarının 3 Temel Sorunu Ve Çözümleri

2.226

Iphone Bataryalarının 3 Temel Sorunu Ve Çözümleri

 

Sizin mi iPhone yaşla birlikte yavaşlatan? Veya, pil ömrü durumunda, hızlanma? Bir iPhone’da yaşın ilk belirtilerinden biri, pilin bir zamanlar yaptığı gibi şarj tutmadığıdır. Tabii ki, nispeten yeni bir iPhone’da, pil sayacı sıfıra gelmeden önce takılıp bırakılan tek pil davranışını yaşayabilirsiniz.

İşte üç ortak pil sorunu – kısa pil ömrü, beklenmedik şekilde kapanıp şarj olurken ısınmak – ve bunların nasıl düzeltileceğidir.

Şarjım hızla tükeniyor

IPhone ‘nunuzun pilinin normalden daha hızlı Boşalmasının çeşitli nedenleri olabilir, ancak soruşturmayı başlatmanın ilk yeri Ayarlar> Pil ‘dir . Pil Kullanımı altında, uygulamanızın bir listesini inceleyebilir ve her biri son 24 saat veya yedi gün içinde ne kadar pil tükettiğini görebilirsiniz. Pil ömrü olmayan bir uygulama olmadan yaşayabiliyorsanız, dosyayı silin.

Bir uygulamayı silmeden önce, ince baskıyı okuduğunuzdan ve yukarıdaki listede adının altında olup olmadığını görmek için Arka Plan Etkinliği veya Arka Plan Konumu listelenmiştir. Bir uygulama, arka planda sürekli güncellenmesi ya da sürekli olarak konumunuzu talep etmesi nedeniyle akü kaynaklarının adil payından fazlasını yiyor olabilir. Önceki programlar için Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulaması Yenile’ye gidin ve tamamen veya tek tek uygulamalar için devre dışı bırakın. İkincisi için, Ayarlar> Gizlilik> Yer Hizmetleri bölümüne gidin ve yine bunu genel kullanımdan devre dışı bırakabilir veya yalnızca özelliği aşırı kullanan uygulamalar için devre dışı bırakabilirsiniz.

iphone-pille kullanım

Iphone Bataryalarının 3 Temel Sorunu Ve ÇözümleriSiri Kapatma

“Hey Siri” özelliğini kapatarak insanların daha iyi pil ömrü yaşamış olduğunu okudum, çünkü iPhoneunuz her zaman dinlemiyor, bu iki sihirli kelimeyi söylerken harekete geçmeyi bekliyor. Bu özelliği devre dışı bırakmak için Ayarlar> Siri’ye gidin ve İzin ver “Hey Siri” yi kapatın .

Ani kapanmalar

Pilinizi sıfıra ulaşmadan önce iPhone’unuzun ölmesi gereken bu işlemin yapılması zordur. IPhone’unuzdaki pilin tamamen boşaltılmasına ve ardından yüzde 100’e kadar şarj edilmesine izin vererek kalibre etme hakkında tavsiyede bulunmuştum, ancak hiçbir zaman bana iyi bir kalibrasyon bulamadım. Bunun yerine, aniden kapanan bir iPhone adreslemek için bu üç adımlı işlemi izlemenizi öneririm:

1. Yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin

Belki de iPhone’unuz ve bataryası ile daha iyi oynayacak yeni bir iOS sürümü var . Bir güncelleme olup olmadığını görmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesine gidin .

2. Yedekleme veya fabrika ayarlarına sıfırlama

IOS’un en yeni sürümünü çalıştırıyorsanız, sıfırlama düğmesine basmanız ve yeni başlatmanız gerekebilir. IPhone’unuzu iTunes veya iCloud’da yapmış olduğunuz yeni bir yedekleme işlemine geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem hileyi yapmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Telefonunuzu beğendiğiniz şekilde tekrar ayarlamanız acı vericidir, ancak en azından uygulama satın alma işlemlerinizi App Store’da bulabilirsiniz; böylece bunları ücretsiz olarak yeniden kurabilirsiniz. Fabrika varsayılanlarını sıfırlamak için Ayarlar> Genel> Sıfırla’ya gidin ve ardından Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun .

3. Bir Genius Barına Git

Pil sorunlarınız fabrika ayarlarına sıfırlanırsa da, yerel Genius Bar’ınızı ziyaret etmeniz veya telefonunuzu onarım için postalamanın zamanı gelmiş olabilir. Apple , telefonunuzla ilgili bir donanım sorunu olup olmadığını anlamak için teşhislerini çalıştırabilir. Apple’ın pil garantisini okuyabilir ve burada onarım talebi başlatabilirsiniz .

Şahsen aşırı sıcaklık genellikle iPhone’umun görünüşte rastgele kapatılmasından sorumludur. İstanbul’da yaşıyorum, kışlar çok soğuk ve yazlar çok sıcak olabilir. Kayak yaparken veya Ocak ayında özellikle soğuk bir gün köpek yürürken iPhone’um zaman zaman kapanacak. Aynı şeyi Ağustos ayında doğrudan güneşte bırakırsam da. Apple iPhone’ınızı 32 derece ile 95 derece Fahrenhayt arasında tutmanızı önerir ; 62 ile 72 derece ideal bir rahatlık bölgesi olur.

Şarj olurken telefonum ısınıyor !

Orijinal marka dışı şarj cihazı? Yenilenen bir şarj cihazı için Apple’a ne kadar ödeyeceğinizin düşünüp ucuz ve beyazın dışında eğlenceli bir renk şarj aleti alabilirsiniz. Ancak, ucuz şarj cihazınıza takıldığında iPhonenunuz endişe verici bir dereceye kadar ısınırsa, o zaman iPhone’unuzla gelen şarj cihazını alıp veya uygun bir yedek parça bulma zamanı gelmiştir. Elbette satın almanız gerekmez; ancak Apple, yalnızca iPhone / iPad / iPod logolu ürünleri üreten, onaylı üncü parti aksesuarlarını ambalajlarında kullanmanızı önerir .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku