Giysilerinizi Ütüleyen Robot Hayal Edin

1.317

Giysilerinizi Ütüleyen Robot Hayal Edin

 

İspanyol robot TEO, bir başkasının senin için yapabileceklerini senin için yapar.

Büyük beyinler o kadar çok küçük ve yararsız şey yaratırlar.

Özellikle evet, bunun gibi.

Bazen de, büyük eşler bir deha dahi buluyorlar. Buda olabilir.

Robot TEO, elbiselerini ütüleyen bir robot . Bu, her zaman nefret ettiğiniz bir görevi , garip, kalıcı biçimde kaldıran yatmayı veya komşuyla konuşmaktan bile daha fazlasını yapan bir robot.

TEO’yu üreten Madrid’de bulunan Carlos III Üniversitesi’nden akademisyenlere göre , onu yönlendiren algoritma 3B algısını ince bir kuvvet ve tork hissiyle birleştiriyor.

Kafasına gömülmüş olan kamera sayesinde, TEO geçtiğimiz hafta abartılmış düğüne giydiğiniz buruşuk gömleğe bakabilir ve kırışıklıkların nerede olduğu ve kırışıklıkların nereye gitmesi gerektiğini görebilirsiniz.

On yıllardır denedim ve bunu yapamadım. 😀

 

Büyük beyinlerin yaptığı, şu an ne yapacağının bilimsel açıklamalarına dikkat edin: “En uygun ütü yolu hesaplanıyor ve buna dayalı manipülasyon algoritması, kuvvet kontrollü ütü işlemini gerçekleştiriyor”.

lde edilen video New Scientist’e bakın . Orada duruyor ve kuvvet kontrollü mükemmel ütü yapıyor. Şikayet ya da belirgin bir ağrı olmadan.

O da demirle çok nazik davranıyor. Bununla birlikte, endişelerim var. Şu anda, TEO yavaş bir dokunuş gibi görünüyor. Bir gömlek bile olsa ne kadar demir almasını isterdi? TEO ekibi, bir talep talebine derhal yanıt vermedi.

Bununla birlikte ekiplerden Juan G. Victores New Scientist’e şunları söyledi : “TEO insanın yaptığı gibi insanları yapmak için inşa edildi.” Eninde sonunda sanırım. Bir sonraki adımın, insanların yapmasını izleyerek onu diğer her türlü ev işleri yapmak zorunda bıraktığını da ekledi.

Buna rağmen, hiçbir işi ütülemekten çok robotlara ihtiyacı var.

TEO, aslında, robotların dünyayı ele geçirmek için geçit ilacı olabiliyordu.

Bu görevi elimizden aldığımız için onu çok seveceğiz – ve her zaman elimizden geleni yapmamıza yardım ederek – ailenin banka hesaplarımıza, emeklilik fonlarımıza ve hatta emlak fonlarımızın kontrolünü elinde bulundurduğunu fark etmeyeceğiz. Arabalarımızı.

Sonra TEO kötü niyetle bize baktığında ve “Hey, sen, siyah kefeni ütülersen, bu gece dışarı çıkacağım” diyor korkunç gerçek şafIir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku