iOS 11 Barındıran iPhone 8 Konsepti Görücüye Çıktı

348

iOS 11 Barındıran iPhone 8 Konsepti Görücüye Çıktı

iPhone 8’in piyasaya sürüleceği güne yaklaştıkça, Apple’ın tedarik zincirinden çıkan raporlarda büyük bir artış gözlemleniyor. Raporda, bir yıldan fazla süredir hakkında konuşulan şeyler de doğrulanmış durumda; ilk OLED ekranlık 5.8 inçlik bir modelin yanı sıra, standart 4.7 inç ve 5.5 inç boyutlarındaki iPhone modellerinin tanıtılması.

DigiTimes’ın kaynaklarına göre, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’larda destekli cam şasi ve alüminyum metal çerçeve yer alırken, 5.8 inç iPhone’da aynı destekli cam şasi ve belirtilmemiş bir “metal çerçeve” yer alacak. Son söylentiler, iPhone 8’in çerçevesinin Apple Watch’a benzer şekilde olacağını yani paslanmaz çelik olacağı konusunda büyük oranda görüş birliğine varmıştı.

iOS 11 Barındıran iPhone 8 Konsepti Görücüye Çıktı

Yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcısı ve kulaklık

 

Cihazın üstündeki sensör çubuğu, iPhone’un ön tarafına bakan kamera veya kameralar, yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcısı ve kulaklığı barındırıyor. iDropNews’a göre iPhone 8’in tasarımının belirsiz yönlerinden birisi de bu üstteki sensör çubuğu için geçerli.

OLED ekranlı iPhone’un üretimine Ağustos-Eylül ayında veya biraz daha önce başlanacak. Üretim noktasında bir gecikme yaşanacağı beklentisi söz konusuydu ancak son bilgiler bunun gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.

Kablosuz şarj, yüz ve iris tanıma ve ekran altına yerleştirilmiş Touch ID parmak izi tarayıcısı söz konusu özellikler arasında bulunuyor. Apple’ın Touch ID’yi ekran altına yerleştirip çalıştırma konusunda bazı sorunlar yaşadığı ve bu nedenle telefonun çıkışının gecikebileceği iddiaları da bir süredir etrafta dolaşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku