Torrent Nedir Nasıl Kullanılır Nelere Dikkat Edilmelidir

1.705

Torrent Nedir Nasıl Kullanılır Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Torrent Nedir ?

Teknolojik Açıklaması; Torrent, internet üzerinden bir dosya indirmek için gerekli olan her bilgiyi içinde barındıran, .torrent soyadlı küçük bir dosyadır. Diğer bir deyişle,Torrent‘te dosya isimleri, bu dosyaların boyutları, nereden indirilecekleri gibi bilgiler yer alır.

Şahsi Açıklamam; Yüzyıllardır bizim için kendini feda eden sayfa yöneticisi arkadaşlarımızın içeriği oyun, müzik, video, program ve bilimum brazerssdaki kel adam dut dibinde aşna fişne videolarını toplayıp belirli internet sitelerinde paylaşan (kickass, zamunda, priatebay) kişilerin paylaşmış olduğu kalıp dosylardır.

Peki bu zamazingonun bize faydası nedir ?

Mesela kankalar bi program var 3000 TL değerinde veya bir oyun var 350 tl değerinde paranız yok ve bu programa ihtiyacınız var veya bu oyunu oynamak istediniz. İşte o sırada Bizim torrent abiler bunu hissetmiş gibi siteye ekliyorlar sende girip torrent sitelerinden bu programı arayıp bulup indiriyorsun ve bakıyorsun dalgana.

Zararları Varmı?

Kötü torrentciler torrentlerin için bir takım izleme virüsleri koyup bilgisayarınızı izleyebiliyor. Genelde ruslar bu işte bir numaradır. Her zaman torrent tedarikçinize dikkat edin bilmediğiniz şeyleri indirip kurcalamayın.

 

Torrent Nedir Nasıl Kullanılır Nelere Dikkat Edilmelidir ? Nasıl İndirebilirim ?

İnternetten uTorrent veya Bittorrent Programlarından birisini seçip indirin bilgisayarınıza kurun.

Daha sonra torrent sitelerini girin ;

Torrent sitesinin search kısmında istediğinizi arayıp, bulun

 

Bulduğunuz sayfaya tıklayıp açın, Dosyayı download edin.

 

İndirdiğiniz dosyayı açın daha önce kurduğunuz programın içine indirdiğiniz dosya download etmek için açılıyor.

 

Tamam diyorsun İndirmeye başlıyor. En güzelide baktın internet gitti Geldiğinde kaldığın yerden devam ediyor. 10 kişinin bilgisayarı açık 10 kişiden aynı anda transfer edip indiriyor.

Tamamlanınca Aşağıdaki gibi oluyor.

 

Olay bu kadar basit.İndirdiğiniz dosyaları her zaman gözden geçirin gereksiz dosyaları indirmemeye çalışın virüs olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku