TOGG çıkmadan piyasayı salladı! Tüm otomobil üreticileri TOGG’u bekliyor!

TOGG çıkmadan piyasayı salladı! Tüm otomobil üreticileri TOGG’u bekliyor!

9

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG daha çıkmadan piyasayı derinden salladı. Şimdiden pek çok üretici TOGG’un çıkışını bekliyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Şu sıralar tüm Türkiye nefesini tutmuş yerli ve milli otomobil TOGG’un satışa sunulacağı günü bekliyor.

Hali hazırda üretim aşamasında olan TOGG için net bir çıkış tarihi verilmiş değil. Yani şu gün itibariyle bayilerde olacak diyemiyoruz.

Fakat genel beklenti otomobilin bu yılın son çeyreği ile 2023’ün ilk çeyreği arasında satışa çıkması yönünde.

Elbette bu tarihte, pazardaki dengeler de önemli bir rol oynayacak. Malum şu anda mevcut bir çip sıkıntısı bulunuyor. Bu sıkıntının TOGG’u etkileyip etkilemediği henüz bilinmiyor.

TOGG hakkında bilinmeyen bir diğer detay ise otomobilin fiyatı. Şu anda TOGG’un kaç TL’den satılacağına dair pek bir bilgi yok.

Lakin şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. TOGG’a dair beklentiler çok yüksek. Dolayısıyla fiyatının çok yüksek olmaması bekleniyor.

Bu konuda bazı açıklamalarda bulunan TOGG CEO’su içten yanmalı bir SUV ile rekabetçi bir fiyat aralığında olacağını söylemişti.

Bu bağlamda bakıldığında TOGG’un günümüz şartlarıyla 700 bin TL civarında bir etikete sahip olacağını söyleyebiliriz.

TOGG’un uygun bir fiyat etiketiyle gelecek olması sektördeki dev isimleri de tedirgin etmiş durumda.

Yeni ürettikleri elektrikli otomobilleri Türkiye pazarına getirmek isteyen yabancı üreticiler, TOGG’un çıkışına göre bir fiyat ayarlaması yapmak istiyorlar.

Çünkü TOGG’un yanında daha yüksek etikete sahip olan elektrikli modellerin çok bir şansı olmayacaktır. Nitekim üreticiler de bu durumun farkında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku