Instagram’dan Kişiselleşen Adım

490

Instagram’dan Kişiselleştirme Adımı: Kişiye Özel Filtreler!

Herkes, Instagram‘dan Snapchat’in son özelliklerinden Snap Map‘i taklit etmesini beklerken, Instagram filtreler üzerine çalışmasını paylaştı.

Instagram, uygulama içi hareketlerinizi kişiselleştirerek artık favori filtrelerinizi listenin başında göstermeye başlıyor. Doğal olarak kullanılmayan filtreler sonda yer alıyor.

Yeni filtreleri duyurduğu ilk zamanın ardından kullanıcıların filtre listelerini sıralaması, kaldırması gibi özellikleri sunan Instagram sanırız bu özelliğin çok kullanılmamasından yeniliğe gitmiş görünüyor. Kullanıcılarının en çok kullandığı filtreli artık ilk sıralarda gösterecek.

Sadece filtre değil aynı zamanda diğer ayarları da kişiselleştirse çok daha güzel olur aslında. Çünkü her Instagram kullanıcısının kendine has bir tarzı var ve bunu tek bir filtre ile sınırlandırmak gerçekten imkansız. Konu ayarları kullanmaya geldiğinde, her fotoğraf için ayrı ayrı bütün düzenlemeleri yapmak da yorucu olabiliyor. O nedenle Instagram sadece filtreleri değil aynı zamanda kontrast, parlaklık ve yapı gibi ayarları da kaydedebileceğimiz bir sistem üzerine çalışması kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Favori Instagram efektlerine, renk tonlarına ve filtrelerinin kombinasyonundan oluşan kendi filtrelerinize sahip olduğunuzu düşünün. Bu durum, Instagram’daki görsel çeşitliliği arttırdığı gibi Instagram için yeni bir gelir modeline de dönüşebilir. Filtre satışından veya bir başka deyişle kullanıcısından direkt gelir elde etmeyen Instagram ilerleyen süreçte böyle bir yol izler mi? birlikte göreceğiz.

Ama yine de Instagram’da yükselen tüm profesyonel fotoğrafçıların, benzer efektler için Photoshop kullandığını düşünürsek bir pazaryeri olarak sunulan özel filtreler üretilen görsel içeriklerin eşsiz olmasını sağlayacaktır. Ve ardından içerikleri, hayranları tarafından görüldüğü anda tanınma özelliğine de sahip olacaktır.

Yine Instagram’daki hemen hemen herkesin kullandığı VSCO, aslında “kullanıcıların önceden hazırladığı filtreler” özelliğini sunuyor. Ancak arayüzü kullanmak biraz zor. Yine de hem Instagram’daki hem influencer’ların hem de normal kullanıcıların kendi bireysel tercihlerine göre VSCO’daki filtreleri düzenlemesi mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Etmek Daha fazla oku